invalidní vozíky - homenové elektrické vozíkyvideo galerie elektrických skútrúico facebookinvalidní vozíky

údržba baterií - trakční baterie, gelové baterie

Mnozí Z vás jistě řeší problém co s bateriemi v zimě.

V následujících řádcích se Vám pokusíme poradit, jak nejlépe naložit s bateriemi.

Obecně na začátek je třeba konstatovat, že baterie je třeba neustále dobíjet, ať se s vozíkem jezdí či nejezdí. Čím větší zima, tím častěji baterie dobíjíme. Gelové baterie nesmějí zmrznout – to má za následek snížení životnosti popř. úplné znehodnocení. Každoročně řešíme na jaře desítky problémů s bateriemi.

Většina uživatelů baterie přes zimu nechává ve vozíku. To je jednodušší z pohledu nabíjení, kdy stačí zastrčit pouze konektor z nabíječky. To předpokládá, že vozík bude uložen na místě, kde nebude výrazný mráz. Je-li velká zima, vozík dobíjíme klidně jednou týdně. Je-li menší zima, stačí pak 2x měsíčně. Nabíječky jsou automatické, po nabití do baterií teče jenom udržovací proud.

Z důvodu bezpečnosti nedoporučujeme nechat nabíječku permanentně připojenou.

Máte-li v zimě čas a chuť doporučujeme zformátovat každou baterii. Jinými slovy pokud nepoužíváte vyrovnávač napětí, tak při běžném dobíjení se celý proces nabíjení řídí podle té baterie, která je dříve nabitá. V okamžiku, kdy je jedna baterie nabitá, nabíječka přestane dobíjet bez ohledu na to, zda slabší baterie je nebo není nabitá. Máte-li nové či velmi dobré baterie, rozhodně doporučujeme pro sezónu zakoupit vyrovnávač napětí.

Zformátování baterií

Každou baterii je třeba zvlášť dobít. Tzn. že baterie musejí být rozpojené a každou baterii je třeba dobít 12V nabíječkou, tak máte jistotu, že každá baterie je nabita naplno. Ideální stavem je pak takto nabité baterie zapojit i s vyrovnávačem napětí.

PRODUKTY ODKAZY
BOGO GROUP s.r.o
Nádražní 214
513 01 Semily

IČO: 04973216
DIČ:CZ04973216

Zápis C 36948 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové

zelená linka 800 100 608
telefon obchod 483 311 603
mobilní telefon 731 441 608optimalizace PageRank.cz

INVALIDNÍ VOZÍKY

ELEKTRICKÉ ČTYŘKOLKY

ELEKTRICKÉ TŘÍKOLKY

VOZÍKY PRO DVĚ OSOBYinfračervené panely